Czy jem odpowiednio dużo?

Czy jem odpowiednio duzo ? sniadanie - 2 kromki ciemnego chleba bialy ser chudy i dzem porzeczkowy 2 sniadanie - mala buleczka i pitny jogurt obiad - co rozne potrawy jadam kolacja - 2 kromki ciemnego chleba z serem zoltym pomidorem i swiezym ogorkiem Jem za duzo ? i czy dobrze waze 159 cm 48 kg

Na podstawie podanych przez Panią danych ciężko jest określić czy jest to ilość energii wystarczajaca na pokrycie Pani zpotrzebowania kalorycznego. Udzielenie takiej odpowiedzi wymaga określenia Pani aktywności fizycznej w ciągu dnia oraz podania wszystkich spożywanych potraw wraz z ich gramaturami. Najłatwiejszym domowym sposobem na stwierdzenie czy pokrywa Pani swoje zapotrzebowanie energetyczne jest określenie czy zmienia się Pani masa. Jeżeli nie czuje Pani głodu przy takim spożyciu, a masa Pani ciała się nie obniża, to oznacza, że takie ilości są wystarczające. Jeżeli jednak masa ciała spada to oznacza prawdopodobnie, że powinna Pani jeść więcej. Inną sprawą jest kwestia urozmaicenia diety. Jeżeli rzeczywiście spożwa Pani potrawy takie jak Pani opisała to dieta jest zbyt monotonna, wymaga ona urozmaicenia. Monotonna dieta nie ma możliwości pokrycia zapotrzebowania na wszystkie makro i mikro składniki odżywcze i w efekcie będzie prowadzić do ich niedoborów.

Witam!

Indywidualne zalecenia żywieniowe oraz zalecenia związane z zapotrzebowaniem na energie i poszczególne składniki odżywcze mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego i przeprowadzeniu odpowiednich pomiarów i/lub badań np. analizy składu ciała. Bez szczegółowych danych ciężko ocenić czy spożywa Pani wystarczającą ilość pożywienia.

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska