Dzienna racja pokarmowa dla 25-latki

Witam,jaka powinna wynosic dzienna racja pokarmowa wraz z miarami gospodarczymi,dla 25 latki o masie 53kg,wzroscie 163 ,chodzi mi o utrzymanie aktualnej wagi.Moja dietetyczka wyliczyła że powinnam dostarczac;7 kromek pieczywa 1 kromka 30 g,masło 3 łyżki,mięso ryby 150 g,kasze 200g szklanka po ugotowaniu inaczej pół woreczka.,oliwa 3 łyzki ,olej 2 łyzki ,owoce do 500 g dziennie warzywa do 700g dziennie,wędlina do 5 i ser do 5 plasterków.Czy ta proponowana dieta dla utrzymania jest prawidłowa?

Witam,

Jeśli chodzi o Pani zapotrzebowanie energetyczne nie napisała Pani nic o aktywności fizycznej, a to głównie ona pozwala zachować bilans energetyczny w równowadze, co oznacz, że ilość kalorii przyjmowanych i wydatkowanych jest taka sama.
Pani zapotrzebowanie wynosi około 2300 kcal przy założeniu, że aktywność jest umiarkowana.
Ciężko to obliczyć, ponieważ nie ma doprecyzowania jakie pieczywo, tłuszcz, wędlina. Czy tylko kasze zamierza Pani jeść?
Ogólnie 500 g owoców to mogą być np. 3 banany a to już dużo nawet w normalnej diecie przy założeniu że jeszcze będzie 7 kromek pieczywa.
Najlepiej stosować dietę według zaleceń dietetyka - jeśli jest dobrym specjalistą kaloryczność i pokrycie poszczególnych składników jest dobrze obliczona.
Poza tym Pani waga wszystko pokaże - jeśli nie wzrośnie podczas stosowania to oznacza, że jest wystarczająca i realizuje zadanie, jakim jest utrzymanie wagi.

Pozdrawiam,
A. Erdmann