Optymalna waga dla 12-latka

mam 12 lat waze 35 kg i jestem bardzo chudy pomocy a i jestem chlopcem a jaka jest optymalna waga dla mnie
12 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Należną masę ciała ustala się również w oparciu o wzrost, dlatego z uwagi na brak danych trudno ją określić. Z reguły jednak średnia masa ciała w tym wieku u chłopców powinna wynosić w granicach 40-45kg.
Twój organizm rozwija się, dlatego w najbliższych latach zarówno wzrost, masa jak i budowa ciała mogą się znacząco zmienić.Na chwilę obecną radziłabym natomiast zadbać o prawidłowe odżywianie i dostarczenie odpowiedniej ilości energii oraz składników odżywczych dla organizmu (przy umiarkowanej aktywności fizycznej podaż energii powinna wynosić ok 2500kcal).
Aby ułatwić pokrycie dziennego zapotrzebowania, dobrze byłoby zwiększyć liczbę posiłków do 5-6.
Warto zadbać o to, aby spożywać zdrowe produkty, a unikać słodyczy fast foodów i słonych przekąsek. W ramach przekąski zaleca się spożywanie orzechów, migdałów i nasion słonecznika.

Do określenia należnej masy ciała, poza wiekiem i wagą, niezbędne jest podanie wzrostu. Nie mając kompletu tych parametrów nie mogę podać optymalnej wagi.