Niska waga u 41-latki

Witam,mam 41-lat o wzroscie 162cm,i waga moja jest bardzo niska 48kg,mam maly stress to spade jeszcze nizej,jest mi ja ciezko nadrobic,czytalam o melisie zeby pic a to powinno mnie uspokoic I poprawic apetyt,ofsze troszke uspokoi,ale apetyt jaki byl taki jest,pije duzo kawy moze to jest ta pszyczyna bo kawa prawdopodobnie spala witaminy,innych uzywek nie mam,poza bieganie okolo 18-20 kilometrów dzienie.jaka dieta pomoze mi przytyc,,dziekuje I prosze o pomoc,Roma
ponad rok temu

Witaj. Możliwe, że masz dużo podwyższony metabolizm, do tego stres i wysiłek fizyczny go podwyższają. Powinnaś do żywienia w ciągu dnia (tego co do tej pory jadłaś) dodać ok 350 kcal uwzględniając i tłuszcze i węglowodany i białka.

Witam serdecznie,
Generalnie aby zbudować u Pani masę mięśniową konieczne jest przede wszystkim pokrycie zapotrzebowania na energię, które przy takim wysiłku jest bardzo duże. Powinna Pani jeść często co 2 maks 3 godziny posiłki bogate w węglowodany złożone i pełnowartościowe źródło białka. Dobrym rozwiązaniem jest włączenie do większości posiłków 2 - 3 łyżek orzechów lub nasion typu dynia, słonecznik. Proszę też zastąpić kawę wodą oraz pamiętać, że posiłek po bieganiu powinien być największy. Na dystansach powyżej 10 km proszę pić napoje izotoniczne (naturalne). Dobrze byłoby przyzwyczajać organizm stopniowo do coraz większych porcji jedzenia i nie dopuszczać do uczucia głodu. Oczywiście najlepiej byłoby po prostu oddać się pod opiekę specjalisty, który dobrałby odpowiedni jadłospis do Pani potrzeb i możliwości uwzględniając bieganie.
Pozdrawiam

Witam.
Dieta na przytycie powinna być bogatoenergetyczna i bogatobiałkowa. Wychudzenie jest bowiem spowodowane niedoborem energii i białka. Żeby przytyć, trzeba szukać zdrowych kalorii w pożywieniu.Dieta przy wychudzeniu powinna dostarczać ok. 40 kcal/ kg należnej masy ciała. Aby przytyć należy stosować racjonalne odżywianie - nie jedzmy chipsów, ciastek i fast foodów żeby przytyć.
Jeśli chodzi o zalecenia diety stosowanej w celu zwiększenia masy ciała to najważniejsze jest jedzenie posiłków o stałych porach, w odstępach 3 godzinnych oraz nie omijanie żadnego z posiłków.
Wskazana jest umiarkowana aktywność fizyczna, ponieważ regularne ćwiczenia poprawiają samopoczucie, dodają energii i pobudzają apetyt.
Po spożyciu posiłku wskazany jest odpoczynek.
Należy jeść jak najwięcej białka pełnowartościowego tzn. chude mięsa i wędliny, jaja, jogurty, twarogi oraz ryby.
Co do melisy jak najbardziej jest wskazana.
Pozdrawiam Monika Konieczna