Jak skutecznie i zdrowo przytyć 10 kg?

Siema.Potrzebuje bardzo przytyć ok 10 kg.Proszę napiszcie mi jaką zdrową djete
ponad rok temu

Witam.
Dieta na przytycie powinna być bogatoenergetyczna i bogatobiałkowa. Wychudzenie jest bowiem spowodowane niedoborem energii i białka. Żeby przytyć, trzeba szukać zdrowych kalorii w pożywieniu.Dieta przy wychudzeniu powinna dostarczać ok. 40 kcal/ kg należnej masy ciała. Aby przytyć należy stosować racjonalne odżywianie - nie jedzmy chipsów, ciastek i fast foodów żeby przytyć.
Jeśli chodzi o zalecenia diety stosowanej w celu zwiększenia masy ciała to najważniejsze jest jedzenie posiłków o stałych porach, w odstępach 3 godzinnych oraz nie omijanie żadnego z posiłków.
Po spożyciu posiłku wskazany jest odpoczynek.
Należy jeść jak najwięcej białka pełnowartościowego tzn. chude mięsa i wędliny, jaja, jogurty, twarogi oraz ryby.
Pozdrawiam Monika Konieczna