Jaką dietę stosować, aby utrzymać wagę?

Witam. Mam 20 lat, 160cm wzrostu i w kwietniu przechodziłam przez 3tygodniową diete Dabrowskiej i schudłam na niej około 5kg. Wychodziłam z niej bardzo powoli, ale za to nieregularnie. Jednak waga utrzymywała mi się na około 46,5kg. Teraz zaczęłam jesc bardziej normalnie, do syta i widzę, że się pojawił efekt jojo bo waze już 48kg. Do tego nie jem slodyczy, fastfoodów, chleba itp i biegam 30min dziennie, jednak nie zapewnia mi to utrzymania wagi. Czy mogliby Panstwo mi zaproponowac jakas zdrową diete, która pomogłaby mi zejsc do 47kg i utrzymac taka wage?

Witam, Dieta Dr Dąbrowskiej to nie jest dobra dieta w celu odchudzania, dieta ma na celu coś zupełnie innego jedynie jej skutkiem ubocznym jest efekt redukcji kilogramów. Bardzo ważne jest to żeby obecnie ustalic odpowiednią wartośc energetyczną diety. Powinna pani spożywac około 2000 kcal dziennie - ale przy tej wartości energetycznej ważne jest ustalenie prawidłowych ilości białka tłuszczu i węglowodanów - to ma kluczowe znaczenie. Napewno nie powinna Pani znacząco ograniczać węglowodanów bo ta to odwrotny skutek.