Jaką dietę stosować przy ćwiczeniach fizycznych?

chcialabym wiedziec jaka diete mam stosowac przy silowni

Dzień dobry. Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu oraz informacji dotyczących m.in. wzrostu, masy ciała, wieku, aktywności fizycznej. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.
Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Przede wszystkim dieta powinna być pełnowartościowa i dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego, które łatwo obliczyć przy pomocy kalkulatorów obecnych w internecie.
Nie wiem jaki jest Pani cel - redukcja wagi, rzeźba sylwetki? W zależności od tego różnie wygląda jadłospis. Nie odpowiem konkretnie na Pani pytanie ponieważ nie wiem na czym Pani zależy. Ważne jednak, aby nie ćwiczyć na czczo. Posiłek (węglowodany złożone plus białko) powinien być zjedzony na 2h przed treningiem. Po treningu (jak najszybciej) należy dostarczyć węglowodany proste w celu odbudowy strat glikogenu oraz białko w celu odbudowy włókien mięśniowych. Po około 1h znów należy zjeść pełnowartościowy posiłek. W posiłkach okołotreningowych unika Pani tłuszczy i warzyw.
Ogólnie rzecz biorąc posiłki powinny być jedzone regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,
Dieta powinna być dostosowana do Pani zapotrzebowania energetycznego przy uwzględnieniu częstotliwości i intensywności treningu na siłowni. Aby podać Pani więcej szczegółów prosiłabym o więcej informacji od Pani na temat wieku, parametrów ciała czy wykonywanej pracy. Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam, Anna