Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Soki ekologiczne

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam serdecznie

Nie ma przeciwwskazań do przyjmowania odżywki białkowej i kreatyny.

Celem suplementacji kreatyną jest poprawa wyników sportowych- wzrost siły i wytrzymałości, a także budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Aby osiągnąć jak najlepszy efekty suplementacji kreatyną i jej poziom w mięśniach liniowo wzrastał, a następnie utrzymywał się na stałym i równym maksimum, musi zachodzić w sposób ciągły. Warto przyjmować ją z porcją węglowodanów i białkiem serwatkowym, ponieważ jej transport do mięśni jest zależny od wyrzutu insuliny. Należy pamiętać, że odżywka białkowa jest zalecana w przypadku trudności w pokryciu zapotrzebowania na białko z pożywieniem, w inny przypadku nie ma potrzeby jej spożywania.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.


Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351


Warto również przeczytać: Dieta na masę- najpopularniejsza dieta u sportowców.
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-na-mase-najpopularniejsza-dieta-sportowcow.html?c=7

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0

Witam,

oczywiście można przyjmować odzywkę białkowa z kreatyną. Rozumiem że chciałby Pan zbudować masę mięśniową. Proszę jednak pamiętać że kluczowa rolę będzie w tym momencie odgrywała dieta.
Odpowiednia dieta jest bardzo ważna przy ćwiczeniach fizycznych! Stanowi ona 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Posiłki okołotreningowe powinny być prawidłowo zbilansowane. Kaloryczność posiłków zależy oczywiście od intensywności treningu i od Pani celu. Nic Pani nie pisze na temat tego czy chce Pani schudnąć, zbudować masę mięśniową czy może trenuje Pani\ dla lepszej kondycji, dla przyjemności. Z tego względu nie podam Panu konkretów, nie mniej jednak około 2h przed treningiem należy zjeść pełnowartościowy posiłek np, grubą kaszę czy brązowy ryż z grillowaną piersią z kurczaka plus warzywa. Zaraz po treningu warto sięgnąć po dawkę białka z węglowodanami prostymi np. koktajl mleczny z owocami. Białko jest niezbędne przy odbudowie włókien mięśniowych zaś węglowodany proste do odbudowy glikogenu. Po około 1h od treningu znów jemy pełnowartościowy posiłek. Warto pamiętać aby posiłki okołotreningowe nie zawierały zbyt dużo tłuszczu, który zaburza odbudowę glikogenu. Jeżeli treningi są o późnych porach po treningu możemy zjeść już tylko twaróg z warzywami. Proszę również zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Zalecam picie około 1,5 do 2l czystej wody mineralnej dziennie. Tak ogólnie to wygląda. Jeżeli miałby Pan jeszcze pytania zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy