Jaką dietę i suplementację stosować aby waga była w normie?

Cześć, Mam 20 lat, wzrost 186cm i waga 68-69kg. Schudłem w ciągu roku ze 120kg. Chciałbym aktualnie utrzymać wage 70kg, czuje sie w niej bardzo dobrze. Kwestia jak jeść zdrowo i nie chudnąć. Mam wrażenie, że gdy pilnuje tego co jem i gdy jem tak żeby sie najeść i nie przejeść nadal chudnę. Gdy zjem więcej od razu czuje się przejedzony. Nie sprzyjają mi na pewno produkty smażone. Zwykle jadam na śniadanie jajecznice, kanapke z pieczywem pełnoziarnistym ( szynka, ser, sałata) i dużo warzyw Na obiad ryż z warzywami i kurczakiem, a wieczorem płatki z owocami i jogurtem naturalnym. Stąd moje pytanie, na jakich makroskładnikach skupić się, aby utrzymywać wagę i zdrowie, gdyż powoli moja regularna dieta staje się dosyć monotonna. Dziękuje z góry za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry,

aby utrzymać wagę należałoby obliczyć Pana dzienne, czynne zapotrzebowanie energetyczne i bazować na diecie o wskazanej kaloryczności. Jeżeli nadal Pan chudnie to znaczy, że obecna dieta jest na ujemnym bilansie energetycznym.

Jeżeli byłby Pan zainteresowany to chętnie ułożę zdrową i urozmaiconą dietę o odpowiedniej kcal.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl