Utrzymanie wagi przy bulimiii

witam, jak utrzymac wage przy bulimii? chcialabym przestac tyc.. mimo zdrowych posilkow (przynajmniej sprawiaja wrazenie zdrowych) ciagle tyje.. a tego boje sie najbardziej! co powinnam jesc i ile, by nie miec napadow? jakie cwiczena moglabym wykonywac by za bardzo sie nie zmeczyc`jestem w kiepskiej formie. prosze o odpowiedz. pozdrawiam

Witam serdecznie,

Bulimia jest trudną chorobą i w przeciwieństwie do anoreksji może przyczyniać się do wzrostu wagi. Nie jestem pewna czy jest Pani w stanie samodzielnie wyjść z choroby. Najlepiej poszukać pomocy wśród specjalistów. Na początku warto udać się do psychologa a potem do dietetyka który ustali dietę. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat aby zaproponować jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. W celu ułożenia diety należy znać zapotrzebowanie energetyczne, stylu życia, preferencje smakowe itp Z pewnością j

Z pewnością powinna Pani zadbać o regularność posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. dieta musi być odpowiednio zbilansowana i pełnowartościowa aby odbudować organizm po chorobie i aby nie było napadów objadania się. Co do ćwiczeń to nie znając Pani możliwości nie jestem w stanie zaproponować konkretnych treningów.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk