Czy w takiej sytuacji można zdiagnozować bulimię?

Dzień dobry, jestem pod opieką psychologa, który zaproponował mi konsultację psychiatryczna pod kątem bulimii. Jestem osobą z problemami z samooceną, kontrola jedzenia jest dla mnie kalką kontroli życia, owszem zdarzają się u mnie napady objadania jednakże po raz ostatni epizod który zakończył się wymiotami był 1.5 roku temu. Napady objadania nadal występują. Wobec tego czy można zdiagnozować bulimię po ustąpieniu wyraźnych jej objawów?

Dzień dobry, z uwagi na fakt, że jesteś pod opieką psychologa, który zasugerował konsultację psychiatryczną w kontekście bulimii, sugeruję skonsultowanie się z lekarzem psychiatrą w celu dokładnej diagnozy i ustalenia dalszego postępowania terapeutycznego.

Jeśli chodzi o Twoje pytanie, to diagnoza bulimii wymaga spełnienia określonych kryteriów diagnostycznych. Nawet jeśli objawy choroby, takie jak wymioty, nie występują obecnie, to nadal może być możliwe zdiagnozowanie bulimii na podstawie innych objawów, takich jak napady objadania, odczucie braku kontroli nad jedzeniem, niezdrowe postawy żywieniowe oraz problemy emocjonalne i z samooceną.

Dodatkowo warto skonsultować się z psychodietetykiem, który pomoże Ci ze strefą żywienia.

Pragnę podkreślić, że podjęcie decyzji o konsultacji psychiatrycznej jest krokiem w kierunku poprawy Twojego zdrowia i samopoczucia. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, jestem tu, aby Ci pomóc.

Pozdrawiam

mgr Klaudia Ułamek

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online

Zapraszam do zapoznania się z informacjami o mnie oraz lokalizacją i opiniami pacjentów ->

https://dietetyk-czestochowa-dietetyk-kliniczny-psychodietetyk.business.site?copy