Czy błonnik pokarmowy jest bezpieczny w tej sytuacji?

Czy spożywanie od 40 do 50 gram błonnika naturalnego pochodzenia dziennie może mieć negatywny wpływ na wątrobę lub jej regeneracje? Jestem świeżo po 18 i po prostu obciążyłem swoją wątrobę nadmiarem leków i suplementów i jestem w trakcie regeneracji, podkreślam że nie jest to zaawansowana choroba z wątrobą lecz bardziej pierwsze objawy

Ważne jest, abyś dbał o swoje zdrowie i unikał wszystkich czynników, które mogą dodatkowo obciążać wątrobę. Należy unikać alkoholu, niezdrowych tłuszczów oraz nadmiernych ilości cukru i soli w diecie.

Jeśli masz jakieś wątpliwości co do spożywania suplementów lub leków, zawsze zwracaj uwagę na ich dawkowanie i skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem ich stosowania.

Jeśli masz jakieś wątpliwości co do swojej diety, warto skonsultować się z dietetykiem, który pomoże Ci dobrać odpowiednią dietę dopasowaną do Twoich chorób.

Mam nadzieję, że ta odpowiedź Ci pomogła. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam

mgr Klaudia Ułamek

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online

Zapraszam do zapoznania się z informacjami o mnie oraz lokalizacją i opiniami pacjentów ->

https://dietetyk-czestochowa-dietetyk-kliniczny-psychodietetyk.business.site?copy