Kamila Ziemann Dietetyka
60 poziom zaufania

Witam,
można aczkolwiek, jeśli jest Pani na diecie to z pewnością ma Pani wyliczoną ilość błonnika i w tym momencie suplement nie jest już potrzebny. Zresztą jestem zdania, że wszystko da się wyregulować żywnością, więc zamiast sztucznego błonnika polecam: otręby owsiane, płatki żytnie, chleb razowy, dużo surowych warzyw i owoców. Proszę pamiętać o wypijaniu 1,5l wody. W innym razie błonnik zamiast rozluźnić jelita spowoduje problemy z wypróżnianiem.
A ananasa należy jest świeżego. Przetworzony nie ma już enzymu bromeliny, więc nie "podkręca" już spalanie tkanki tłuszczowej.
Pozdrawiam
Kamila Ziemann

0

Suplementy diety nie są wskazane. Błonnik znajduje się w licznych produktach spożywczych i nie ma potrzeby spożywania tabletek, które tak naprawdę zawierają jego znikomą ilość. Dorosły człowiek potrzebuje 25-40g błonnika na dobę, a jedna tabletka zawiera zaledwie kilkanaście mg tego składnika. Odpowiednia dieta bogata w surowe warzywa, owoce i pełnoziarniste produkty zbożowe jest wystarczającym źródłem błonnika.

0

Witam serdecznie,

Może Pani spożywać rożnego rodzaju preparaty błonnikowe, nie zaszkodzą lecz stawiałabym na błonnik naturalny pochodzący np z owoców, warzyw, płatków owsianych, otrąb, razowego pieczywa. Błonnik dostarczany z pożywieniem cechuje się o wiele większą wchłanialnością, przyswajalnością niż z suplementów diety.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty