Czy ta sytuacja to wina błonnika?

Witam, mam pytanie odnośnie diety bogatoresztkowej (duża ilość błonnika), ponieważ przeszedłem na taką dietę i w pierwszy dzień od razu nabawiłem się biegunki, w oddawanym stolcu jeśli tak to mogę nazwać są resztki jedzenia np drobinki pomarańcza, elementy szpinaku, czy jest to wina tego, że zbyt szybko zwiększyłem błonnik? Przed tem nie zwracałem na niego uwagi. I po kilku dniach powinno wszystko wrócić do normy czy raczej jest to jakiś problem? Dziękuję za odpowiedź!

Witam serdecznie,
zastanawiam się czy dieta, którą Pan wprowadził była konsultowana z lekarzem lub dietetykiem? Jak dużo błonnika spożywa Pan w ciągu dnia? Wydaje mi się, że przesadził Pan z jego ilością skoro wystąpiły biegunki. Nie powinien Pan od razu zjadać dużych ilości błonnika a postarać się "przyzwyczajać" organizm. Należy stopniowo zwiększać podaż błonnika. Poza tym zbyt duże ilości błonnika nie są wskazane. Zaleca się około 25-40 g błonnika na dzień.

Jeżeli nie konsultował Pan diety z lekarzem lub dietetykiem to proponuje od tego zacząć :)

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk