Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak rozpoznać warzywa i owoce dobrej jakości?

Drogi Panie!

Produkty bogate w błonnik to przede wszystkim owoce, warzywa (szczególnie strączkowe), pieczywo pełnoziarniste, makarony razowe, brązowy ryż, otręby pszenne, płatki owsiane, kasze, śliwki i morele suszone itp.
Jednakże, aby błonnik mógł spełniać swoją funkcję należy spożywać minimum 2 litry wody mineralnej w ciągu dnia. Dopiero po napęcznieniu błonnik pomaga w oczyszczaniu jelit z niestrawionych resztek pokarmowych.
Ostrzegam, że jeżeli dotychczas nie stosował Pan produktów bogatobłonnikowych, to nagłe wprowadzenie ich do diety może spowodować zaparcia, wzdęcia oraz dolegliwości bólowe.
W celu zrzucenia "mięśnia piwnego" polecam zmienić jak najwięcej nawyków żywieniowych oraz zastanowić się nad zwiększeniem aktywności fizycznej.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

0

Witam Pana,

Zacznę od tego że spożywając błonnik bez odpowiedniej diety nie uda się Panu spalić piwnego mięśnia. Niezbędny jest pełnowartościowy jadłospis. Produkty bogate w błonnik to warzywa, owoce, pełnoziarniste pieczywo, otręby, płatki owsiane, ryż brązowy, kasze, razowy makaron. Proszę przy tym pić duże ilości czyste wody mineralnej.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy