Zaparcia pomimo aktywności fizycznej

witam od kilkunastu lat mam problemy z zaparciami, stosowałam różne metody aby zapobiec temu problemowi. Jestem osobą aktywną, uprawiam nordin woking co najmniej 1,5 godz. dziennie i chciałam zaznaczyć, że nie jestem osobą otyłą przy wzroście 160 cm ważę 50 kg. ale żeby się załatwić to przynajmniej raz w tygodniu musze zazyc leki przeczyszczające

Pozdrawiam!

Witam!

Zaparcia mogą być powodowane przez wiele czynników, są to między innymi: niska aktywność fizyczna, dieta uboga w płyny i błonnik (znajdujący się w warzywach i produktach pełnoziarnistych tj.ryż brązowy, pieczywo razowe, makaron razowy, płatki owsiane). PRODUKTY ZAPIERAJĄCE, czyli produkty powodujące spadek perystaltyki jelit to:mocna herbata bez cukru, napar z suszonych czarnych jagód, czerwone wytrawne wino, kakao na wodzie (zawiera teobrominę, która mocno zapiera),tarte jabłko, marchew gotowana, czarne porzeczki, gruszki, borówki, banany, dynia (owoce i warzywa bogate w garbniki i pektyny), kisiele, żelatyna, galaretka, suchary. Wymienione produkty mogą wpływać na problemy z wypróżnianiem. Polecam spożywać produkty bogate w błonnik (produkty pełnoziarniste, otręby, warzywa), pić wystarczającą ilość płynów (szczególnie wody) oraz zadbać o zwiększoną aktywność fizyczną.

Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska