Jak zdiagnozować zaburzenia bulimii i gospodarki elektrolitowej?

Dzień dobry, Mam pytania na temat postępowania żywieniowego. Otóż jakie są pierwsze kroki postępowania dietetycznego? Jak zdiagnozować zaburzenia bulimii , jakie są zaburzenia gospodarki elektrolitowej? To ważne i bardzo proszę o odpowiedź szczegółową.

Witaj,
Zaburzenie gospodarki elektrolitowej można sprawdzić za pomocą badania krwi - oznaczenie poziomu - magnezu, wapnia, potasu, sodu, chlorków). Badania można zrobić prywatnie lub na podstawie skierowania od lekarza.
Osoba chora na bulimię powinna być pod opieką lekarza psychiatry/ psychoterapeuty. Jeżeli chodzi o dietę należy jeść małe posiłki ale często. Stosować dietę łatwostrawną.
Najlepiej zgłosić się do dietetyka, bo każdy "przypadek" jest inny.
Pozdrawiam,

Witam,
Wśród kryteriów diagnostycznych bulimii wymienia się: nadmierne koncentrowanie uwagi na jedzeniu, epizody gwałtownego objadania się, prowokowanie wymiotów i/lub używanie środków przeczyszczających. Lęk przed przytyciem, samoocena wyznaczona głównie przez kształt i masę ciała. Często pomiędzy napadami żarłoczności, osoba chora stosuje ścisłą dietę. Bulimia jest ciężką chorobą, która prowadzi do poważnych skutków zdrowotnych, nie leczona może doprowadzić do śmierci. Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej występują w bulimii i są konsekwencją prowokowanych wymiotów. W leczeniu tego typu zaburzeń odżywiania bierze udział nie tylko specjalista żywieniowy, ale cały zespół terapeutyczny ( min. lekarz, psycholog, dietetyk). Leczenie nie jest łatwe, dlatego nigdy nie należy lekceważyć tej choroby i w każdym przypadku należy udać się do specjalisty.
Postępowanie żywieniowe musi zawierać wiele aspektów. Zaleca się, aby jadłospis był odpowiednio urozmaicony i dostosowany do upodobań kulinarnych osoby chorej. Wybierać należy produkty, które są chętnie spożywane. W domu nie należy magazynować żywności, aby zapobiec ewentualnym napadom żarłoczności. Posiłki powinny być spożywane często (co 3-4h), o mniejszej objętości. Ważne, aby powoli dokonywać zmian w dotychczasowym żywieniu chorej osoby, Jadłospis powinien uwzględniać odpowiednią ilość białka, tłuszczów i węglowodanów. Zwłaszcza węglowodanów złożonych, które powodują dłuższe uczucie sytości. Źródłem pełnowartościowego białka będą drób, jaja, ryby oraz produkty mleczne. W jadłospisie należy uwzględnić także warzywa i owoce, które dostarczają niezbędne składniki mineralne. Do surówek zaleca się dodatek nie wielkiej ilości oleju rzepakowego, oliwy z oliwek, oleju słonecznikowego lub lnianego. Unikać należy spożywania słodyczy, gdyż powodują one wahania glukozy we krwi, a co za tym idzie mogą być dodatkowym impulsem do podjadania.
Mam nadzieję, że moja odpowiedź trochę pomogła.
Pozdrawiam serdecznie