Dlaczego moja waga się nie zmienia?

Dzień Dobry. Od ponad dwóch lat jestem na lekach, dokładniej — depakine chrono 300 (1 tabletka, 2 razy dziennie), zotral 50 (2 tabletki, 1 raz dziennie), symla 100 (2 tabletki, 1 raz dziennie). Od tego czasu przytyłam około 20 kg. Od zawsze miałam problem z wagą, ciężko było mi schudnąć, stąd w pewnym momencie również, poza ChAD, zdiagnozowano mi bulimię. Nigdy nie miałam dobrej relacji z jedzeniem, jednak w tym momencie staram się to naprawić. Od marca staram się codziennie ćwiczyć przynajmniej 15 minut, wychodzić na spacery, rower. Również staram się jeść o regularnych porach i piję przynajmniej 1,5 l wody dziennie (głównie jest to 2,5 l lub 2 l, jednak nie chcę skłamać, bo wiem, że nie zawsze dam radę tyle wypić). Jednak pomimo wysiłku, stosowania się diety od dietetyka waga stoi w miejscu, a czasem idzie w górę. Bardzo chciałabym to zmienić, wyjść z otyłości jednak nie mam bladego pojęcia jak... Bardzo prosiłabym o pomoc. Czy brak zmian w wadze spowodowane jest błędem po mojej stronie, po stronie leków, czy jest to inny czynnik? Przy okazji dodam — Mam 179 cm wzrostu, ważę 107 kg. W mojej rodzinie, od strony taty, jest problem z wagą. Odbiło się to na mnie jak i rodzeństwo ma z tym problem. Moja mama choruje również na niedoczynność tarczycy. Z góry dziękuję za pomoc:)

Witam,

skoro stosuje Pani dietę od dietetyka to on powinien objąć Panią opieką i odpowiedzieć na te pytania.

Nie mniej jednak uważam, że na brak efektów ma wpływ kilka czynników: błędy żywieniowe z przeszłości (bulimia itp.), zbyt mała aktywność fizyczna (15min to mało), leki, obciążenie genetyczne i nieprawidłowo dobrana dieta.

Należałoby dokładniej prześledzić to co Pani zjada. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można przesłać mi na maila swój przykładowy jadłospis a ja zerknę i ocenię.

Podaje kontakt:

joanna.wasiluk@o2.pl