Co może być przyczyną przybierania na wadze?

Witam. Kobieta, lat 24, 166 wzrostu, 105 kg. Witam, mam problem z przybieraniem na wadze. Moja waga zawsze utrzymywała się w okolicach 85. W ciągu ostatnich trzech miesięcy przytyłam 20 kg. Aktualnie ważę 105. Uważam, że mój styl żywienia jest w porządku. Jem 4 - 5 posiłków dziennie, nie jem na noc. Staram się nie jeść słodyczy, słonych przekąsek. Unikam napojów słodkich i gazowanych. Mimo tego moja waga ciągle rośnie. Dziennie spożywam 1600-1800 kcal. Robiłam podstawowe badania krwi- Hemoglobina 10 , MCV 65, MCH 19, MCHC 30 - Te są poniżej normy. Mierzę cukier, też jest w porządku. Tarczyca również. Co może być przyczyną? Gdzie się udać po pomoc?

Witam,
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk