Wpływ tabletek antykoncepcyjnych na wagę

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od 2-3lat. Około 2lat temu ważyłam około 55kg lecz miałam bardzo rygorystyczna dietę. W przeciągu 2lat bardzo dużo przytylam. Moja obecna waga to 87kg lecz we wrześniu ważyłam 94,schudlam7kg i nagle moja waga stanęła. Nie chcę mi drgnac nawet o kg. Czym to może być spowodowane? Czy to wina tabletek? Czy mogę mieć insulioopornosc? Nie jem słodyczy, pije czysta wodę. Moja aktywność fizyczna jest średnia.. Proszę o pomoc.

Witam serdeczne,

może to być wynik tabletek antykoncepcyjnych ale nie musi. Należałoby wykonać odpowiednie badania i prześledzić dokłądnie Pani dietę. Proszę wykonać podstawową morfologię, badana tarczycy (TSH, FT3, FT4) oraz cukier - na czczo, po obciążeniu glukozą.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk