Dlaczego po ciąży nie mogę schudnąć?

Witam. Mam 30 lat 165 wzrostu i ważę 88 kg. 10msc temu urodziłam dziecko. Dietę 1850kcal zaczęłam miesiąc temu. Regularne posiłki i 5 posiłków dziennie mniejsze porcje. Nie zawsze trzymam się diety dokładnie, nie zawsze mam czas na zakupy i np zamiast pieczonych ziemniaków zjem mniejszą porcję ugotowanych. Czy to może być powodem że nic nie chudne?

Witam serdecznie,

powodów braku spadku wagi może być bardzo wiele. Z pewnością nie wpływa na to zamiana ziemniaków pieczonych na gotowane (to szczegół) - ziemniaki na diecie redukcyjnej ogólnie powinny być ograniczane.
Należałoby dokłądnie prześledzić Pani dietę, ponieważ kalorie to nie wszystko.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk