Co może być przyczyną nagłego przybrania na wadze?

Witam, mam 24 lata, 152 cm. Od 16 roku życia moja waga wahała się między 42-45 kg, ale przez ostatnie około pół roku przytyłam do 58-60 kg, z rozmiaru 34 do 38... Nie zmieniłam jakoś radykalnie swoich nawyków żywieniowych, przeciwnie zaczęłam jeść częściej śniadania i posiłki o podobnych porach, wcześniej przez prace jadłam dwa razy dziennie, rano i po godzinie 22. Zaczęły smakować mi warzywa, do słodyczy tak jak wcześniej mam czasami słabość, powiedzmy jeden baton/paczka chipsów na tydzień, alkohol pije rzadziej niż dotychczas a mimo to wydaje mi się ze waga wciąż rośnie z tygodnia na tydzień. Nie przyjmuje na stałe żadnych leków, nie jestem alergikiem, z tarczyca podobno tez wszystko okej, wróciłam do domowych treningów. Co może być przyczyna tak nagłego przybrania na wadze? Jak wrocic to swojej figury ? Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
jeżeli z badań rzeczywiście wychodzi wszystko w porządku to należałoby bliżej się przyjrzeć Pani diecie.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pan zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pan śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk