Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego waga się waha?

Witam. Jestem na diecie od 1,5 tyg. Raz waga pokazuje mi o 2 kilo mniej raz o 2 kilo więcej. Co prawda nie trzymam jakiej diety, ale nie jadam takich rzeczy jak chipsy, słodycze, słodkie napoje, biało pieczywo. Ostatnio zacząłem chodzić na siłownię. Możliwe że aż tyle moja waga stoi w miejscu? Co do kalorii napewno mam ujemne kalorie do obliczanych. Jem 3 posiłki dziennie. Pracuje fizycznie 5 razy w tygodniu. Macie może jakieś porady jak to poprawić?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Czekoladowy mit

Wzrost poziomu cukru we krwi utrudnia walkę z trądzikiem. Najczęściej intensyfikuje objawy. Czy jednak zjedzenie kilku kostek czekolady wpłynie negatywnie na leczenie trądziku?

Witam,
waga może się wahać. To normalne zjawisko. Nie mniej jednak trudno mi określić dlaczego waga stoi w miejscu pomimo diety i ćwiczeń, ponieważ nie wiem jak Pan się odżywia ani jaka jest intensywność treningów.
Z pewnością powinien Pan jadać 5 posiłków dziennie a nie 3. Jeżeli byłby Pan zainteresowany można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pan zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pan śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk


Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy