Nadwaga u 6-letniego dziecka - jakie badania wykonać?

Witam moja 6 letnia córka jest dzieckiem pulchnym mimo że trzymamy dietę niskotluszczowa. Je dużo owoców jogurtów fakt jak dla mnie bardzo mało pije wody. Posiłki jadą w przedszkolu są bardzo urozmaicone czasem są to potrawy niestety tłuste a czasem bardzo dietetyczne weekendami mało je gdyż nie jest głodna albo nie ma czasu bo czas spędzamy raczej aktywnie czy powinnam udać się do lekarza po skierowanie na konkretne badania?

Witam serdecznie,
proszę wykonać podstawową morfologię i sprawdzić cukier oraz hormony. Należałoby też bliżej przyjrzeć się diecie córki. Zaobserwuje tez Pani czy nie podjada słodyczy lub słonych przekąsek typu chipsy, paluszki itp.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila przykładowy dzień córki- co zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk