Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przybieranie na wadze i tycie u 12-letniej córki

ciągłe tycie moja 12 letnia córka mimo normalnej diety ciągle tyje.Przy wzroście 1,68 waży 80 kg.Jej waga nie zatrzymuje się tylko systematycznie przybywa bardzo boję się o nią do jakiego lekarza mam się udać jakie badania zrobić.czy może to wina diety.Córka nie jada fast foodów ,czipsów,słodyczy na codzień tylko sporadycznie.Proszę o pomoc
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Wpływ diety na wygląd skóry

Czy dieta ma istotny wpływ na wygląd naszej skóry? co nam pomaga, a co szkodzi? Dowiesz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam,

Należałoby udać się do dietetyka, który wykona odpowiednie pomiary składu ciała oraz dobierze właściwą dietę. W tym momencie mam za mało informacji na temat diety córki aby określić czy wina stoi po stronie niewłaściwego odżywiania. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila przykładowy dzień córki - co zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
Mgr Martyna GorczyĹska
Mgr Martyna GorczyĹska Dietetyk

Na pewno na początek warto udać się z córką do pediatry - lekarz skieruje na odpowiednie badania (otyłość może być wynikiem chorób endokrynnych, np. niedoczynności tarczycy). Równocześnie warto udać się do dietetyka, aby wspólnie ze specjalistą przeanalizować sposób żywienia córki. Proszę również pamiętać, że podstawą jest aktywność fizyczna.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy