Przybieranie na wadze i tycie u 12-letniej córki

ciągłe tycie moja 12 letnia córka mimo normalnej diety ciągle tyje.Przy wzroście 1,68 waży 80 kg.Jej waga nie zatrzymuje się tylko systematycznie przybywa bardzo boję się o nią do jakiego lekarza mam się udać jakie badania zrobić.czy może to wina diety.Córka nie jada fast foodów ,czipsów,słodyczy na codzień tylko sporadycznie.Proszę o pomoc

Witam,

Należałoby udać się do dietetyka, który wykona odpowiednie pomiary składu ciała oraz dobierze właściwą dietę. W tym momencie mam za mało informacji na temat diety córki aby określić czy wina stoi po stronie niewłaściwego odżywiania. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila przykładowy dzień córki - co zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Na pewno na początek warto udać się z córką do pediatry - lekarz skieruje na odpowiednie badania (otyłość może być wynikiem chorób endokrynnych, np. niedoczynności tarczycy). Równocześnie warto udać się do dietetyka, aby wspólnie ze specjalistą przeanalizować sposób żywienia córki. Proszę również pamiętać, że podstawą jest aktywność fizyczna.