Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przybieranie na wadze i tycie po porodzie

Witam, Miesiac temu urodziłam syna. Waga przed ciaza 63, w ciazy przed porodem 77, tydzien po porodzie 64. Miesiac po porodzie 66. Czym spowodowane jest tycie skoro nie jem słodyczy i smażonego, zjadam niewiele bo lekki obiad,2-4 kanapki, jogurt, banana i pare herbatników w ciagu dnia, pije 1,5 l wody na dobę ...
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Ciemne alkohole wywołują gorszego kaca!

Prawdopodobnie każdy z nas tego doświadczył - syndrom dnia następnego. Czy wiesz, dlaczego tak cierpisz po suto zakrapianej imprezie? Być może powodem był rodzaj alkoholu.

Witam serdecznie,

trudno jest określić powód wzrostu wagi. Może to być spowodowane zmianami hormonalnymi ale także niewłaściwą dietą. Opisuje Pani bardzo pobieżnie to co zjada. Pisze Pani, że jada niewiele a to również może być błąd. Mniej nie znaczy lepiej. Powinna Pani spożywać 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu. Należałoby wyeliminować banany i herbatniki a w miejsce kanapek wprowadzić pełnowartościowy obiad.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Dzień dobry,

czasami tycie może być spowodowane zjadaniem zbyt małej ilości pokarmu. Organizm poprzez tycie zabezpiecza się na ewentualne pojawienie się głodu.

Należy stosować normo-kaloryczną dietę, która będzie pokrywała zapotrzebowanie Pani organizmu.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy