Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kontrola żywności ekologicznej

Witam
Powodów tycia może być bardzo dużo.
Do najczęstszych należy spożywanie zbyt dużej liczby posiłków o wysokiej kaloryczności, nieregularność posiłków, zbyt mała ilość dostarczanej wody do organizmu, zbyt mała ilość posiłków dostarczana w ciągu dnia- wtedy organizm przechodzi w stan magazynowania, do tego dochodzą jeszcze predyspozycje genetyczne lub choroby o podłożu np hormonalnym.
pozdrawiam

0

Witam serdecznie,

Można wymienić wiele powodów tycia ale do głównych zaliczamy niewłaściwą dietę, złe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia, stres, problemy zdrowotne, hormonalne. Jeżeli obserwuje Pani przybieranie na wadze warto zrobić podstawowe badania krwi oraz badania na cukier i tarczycę. Należy prześledzić swoją dietę czy oby nie jest zbyta kaloryczna lub wręcz przeciwnie za nisko energetyczna. Z diety należy wyeliminować nadmiar cukrów prostych oraz tłuszczów nasyconych. Posiłki powinny być spożywane regularnie. Należy także zadbać o aktywność fizyczną.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam. Przyczyny tycia mogą być różnorodne. Do najczęstszych należą błędy żywieniowe (np.spożywanie żywności która jest mocno przetworzona, zawiera mało błonnika, jest wysokoenergetyczna i bogata w tłuszcze nasycone oraz cukry proste). Nie można wykluczyć jednak kwestii zdrowotnych w rozpatrywaniu przyczyn nadwagi czy otyłości. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy