Tycie podczas diety odchudzającej

Witam, mam pytanie jeżeli nie miesiaczkuje od najbliższych 3miesiecy (termin do lekarza nam dopiero na grudzień) , a się odchudzam i stoję w tzw miejscu a nawet czasem tyje czy to jest związane z zaburzeniami miesiaczkowymi? Wspomnę ze mam 18 lat codziennie ćwiczę, godzina mel b często rower bieganie zero słodyczy same owoce warzywa od czasu do czasu chleb jak potrzebuje zjeść coś konkretnego. Z góry Dziękuję za odpowiedź :)

Droga Pani!

Pani dolegliwości (zaburzenia miesiączkowania oraz brak spadku masy ciała) spowodowane są najprawdopodbniej źle dobranym żywieniem. Nie dostarcza Pani organizmowi wystarczającej ilości energii oraz składników odżywczych, w związku z czym w organizmie włączył się tryb przetrwania. Ma on na celu magazynowanie dostarczanych składników, aby mogła Pani przeżyć.
Zbyt niska kaloryczność diety jest często popełnianym błędem, czego skutkiem jest efekt jo-jo, osłabienie organizmu, a szczególnie odporności, bóle głowy, senność, zmniejszenie koncentracji. Początkowy szybki spadek masy ciała może przynieść znacznie więcej szkody niż pożytku!
Zachęcam do skonsultowania swojego jadłospisu z dietetykiem. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana konsultacją internetową, to zapraszam do kontaktu!

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam Panią,

Zaburzenia miesiączkowania oraz brak efektów odchudzania to wynik źle dobranej diety. Z tego co Pani pisze jada bardzo mało a do tego ćwiczy. Z pewnością nie pokrywa Pani swojego podstawowego zapotrzebowania energetycznego.
Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk