Brak efektów podczas stosowania diety odchudzającej

Witam. Od trzech tygodni jestem na diecie odchudzającej. Praktycznie jem same warzywa gotowane, duszone, nie jem mięsa i węglowodanów w postaci pieczywa czy ciastek. Jednak przez ten czas nie udało mi się schudnąć. Jaka jest szansa, że w ciągu najbliższych dni ewentualnie dwóch tygodni mój organizm zacznie chudnąć? Bo przecież na tak małej diecie musi kiedyś zacząć. Oczywiście dieta jest skonsultowana z dietetykiem :)

Witam serdecznie,

Szczerze Pani napiszę, że jestem w szoku! Po konsultacji z dietetykiem tak wygląda Pani dieta? Dietetyk wykluczył z jadłospisu węglowodany z pieczywa, mięso i zalecił zjadać praktycznie same warzywa gotowane i duszone? To niedorzeczne. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i dostarczać wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników odżywczych. Jadłospis powinien uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne i styl życia. W wieku 20lat przemiana materii jest szybka i organizm potrzebuje sporo energii, której w tym momencie z pewnością Pani mu nie dostarcza. Wprowadzając tak niskokaloryczną dietę jedynie wyniszczy Pani swój organizm i zwolni przemianę materii. Może Pani za jakiś czas stracić na wadze jednak po pewnym czasie kilogramy wrócą i to bardzo możliwe że z nawiązką (efekt jo-jo). Organizm przejdzie w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zacznie robić zapasy, rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Osłabi Pani również i wygłodzi swój organizm co może nieść za sobą inne negatywne skutki. Proszę nie eksperymentować z rygorystycznymi dietami tylko zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną. W diecie nie o to chodzi aby się głodzić. Musi Pani nauczyć się odpowiedniego żywienia a kilogramy zaczną spadać!!
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ułożyć konkretny jadłospis. W tym celu musiałabym przeprowadzić wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jest to możliwe podczas osobistej konsultacji dietetycznej lub drogą mailową. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez tych danych ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety. Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska