Spożywanie omletów a waga

Mam pytania czy jeśli prze 2-3 tygodnie będe jadła tylko 3-4 omtety na dzień zrobione z otrąb owsianych 2 łyżki na jednego omleta i dodam wody lub mleka i wskład wejdzie po jednym do tego jajku na każdy omlet ,a dotego na końcu poleje jogurtem naturalnym to będę miała szanse zgubić parę kilogramów?Oczywiście uwzględniam też w tym warzywa. np oliwki,papryka,pieczarki.Dodam ,że nie jadam mięsa bo nie lubię.Czy lepsza zamiast otrąb będzie jakaś mąka? do ilu łyżek się ograniczyć z mąka? na omleta

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam Panią,

To bardzo zły pomysł na odchudzanie. Dieta powinna być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Jedząc same omlety z pewnością nie dostarczy Pani wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników odżywczych. Dieta nie powinna być rygorystyczna i nie powinniśmy się na niej głodzić a 3omlety na cały dzień to trochę za mało. . W ten sposób zwolni Pani swoją przemianę materii. Może Pani przez ten czas stracić na wadze jednak po pewnym czasie kilogramy wrócą i to bardzo możliwe że z nawiązką (efekt jo-jo). Osłabi Pani również i wygłodzi swój organizm co może nieść za sobą inne negatywne skutki. Proszę nie eksperymentować tylko zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną.

Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk