Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zbieranie grzybów - zasada szczególnej ostrożności

Grzybobranie ? choć przyjemna czynność, a jeszcze przyjemniejsze konsumowanie grzybów, należy podczas ich zbierania być bardzo ostrożnym. Toksykolog, dr Piotr Burda opowiada o zasadach, których powinien przestrzegać każdy grzybiarz

Kwalifikacją do zmniejszania żołądka jest otyłość olbrzymia (BMI powyżej 40). Wskaźnik BMI oceniany jest na podstawie stosunku masy ciała w kilogramach do wzrostu w metrach do kwadratu.
Natomiast proszę zdawać sobie sprawę, że zmniejszanie żołądka to zabieg operacyjny wymagający interwencji w organizm, niosący za sobą ryzyko. Należy trwale zmienić nawyki żywieniowe- nie wystarczy być na diecie tylko od czasu do czasu, gdyż spowoduje to efekt jo-jo. Nawet najlepiej zbilansowana dieta nie przyniesie efektów jeśli nie jest Pani do niej dobrze przygotowana pod względem nastawienia i regorystycznego podejścia.

0

Witam serdecznie,

szczerze to nie pokusiłabym się na operację a raczej zmieniłabym na stałe swoje nawyki żywieniowe, zadbałabym o zdrowe posiłki i zbilansowaną dietę.
Proszę pamiętać że operacja niesie za sobą ryzyko powikłań.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy