Czy kwalifikuję się do operacji zmniejszenia żołądka przy moim wzroście i wadze?

Witam, Mam 31 lat, 171 cm i wagę 102 kg. Myślałam o operacji zmniejszenia żołądka. W przeszłości miałam okres, że podczas diety udało mi się schudnąć 25 kg, niestety po drugiej ciąży waga powróciła i nie chce spaść. Czy kwalifikuje się do tego typu operacji?

Witam serdecznie,
do operacji zmniejszenia żołądka może zakwalifikować lekarz po wnikliwym wywiadzie żywieniowym i zdrowotnym. Nie mniej jednak operacja to ostateczność. Mogą nastąpić powikłania a po szybkim schudnięciu wcale nie będzie Pani wyglądała ładnie, ponieważ skóra nie zdąży się zregenerować i wchłonąć. Co z tego że Pani schudnie jak i tak nie będzie się Pani czuła dobrze w swoim ciele...
Proszę zadbać o odpowiednią dietę i aktywność fizyczną a z pewnością schudnie Pani zdrowo a efekty będą długotrwałe, bez efektu jo-jo.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk