Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wskazania do operacji zmniejszenia żołądka u 38-latki

Mam 38 lat, 169 cm wzrostu i 138 kg wagi. Dostałam skierowanie do poradni przy klinice w Zabrzu na konsultacje w celu operacji zmniejszenia żołądka. Poza tym jestem zdrowa. Czy w Pana ocenie mam duże szanse na to że dojdzie ona do skutku czy może są operowani pacjenci z jeszcze większą Otyłością i nie mam za dużych szans? Pytam bo ta operacja to moje marzenie i żyję tą operacją ale chciałabym wiedzieć czy ta radość nie jest przedwczesna. Będę wdzięczna za odpowiedź.
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Operacje bariatryczne

Witam,
Podstawowym kryterium operacji bariatrycznej jest BMI (współczynnik powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) powyżej 35 i zespół metaboliczny lub część chorób, które się na niego składają, np. cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Kwalifikują się także osoby z BMI powyżej 40, bez dodatkowych schorzeń. Pani BMI wynosi 48,32 więc ma Pani bardzo duże szansę na zakwalifikowanie się na operację.
Pozdrawiam,
Natalia Ciesielczuk

0

A JAK MOGĘ ODPOWIEDZIEĆ NIE WIDZĄC I NIE BADAJ,ĄC PANI?????? zz

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy