Kryteria kwalifikacji do zabiegu zmniejszenia żołądka

witam . Mam bardzo poważne pytanie . Chciałabym się dowiedzieć jak mogę zakwalifikować do zmniejszenia żołądka? . Jestem 38 letnia kobieta otyłą , leczę się w poradni endokrynologicznej mam także cukrzyce i problemy z sercem. Czy jest możliwość operacji na fundusz ?? Jesli tak to co muszę zrobić .?? Pozdrawiam

Witam,
Podstawowym kryterium operacji bariatrycznej jest BMI (współczynnik powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) powyżej 35 i zespół metaboliczny lub część chorób, które się na niego składają, np. cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Kwalifikują się także osoby z BMI powyżej 40, bez dodatkowych schorzeń. Operacje takie refundowane są przez NFZ.
Pozdrawiam
Natalia Ciesielczuk