Czy moje BMI nadaje się do operacji zmniejszenia żołądka?

Witam, mam 30 lat i ważę 107 kg 165 cm wzrostu. Chcę wiedzieć czy moje BMI nadaje się do operacji zmniejszenia żołądka. Choruje na zwyrodnienie kręgosłupa, mam wypadajace dyski i zwyrodnienie stawów. Próbowałam już nie jednej diety, ale to nic nie dawało, i był efekt jojo. Proszę o poradę

Dzień dobry,
Są konkretne wskazania do przeprowadzenia takich operacji. Podstawowym kryterium jest BMI, czyli wskaźnik masy ciała powyżej 35 i zespół metaboliczny lub część chorób, które się na niego składają, np. nadciśnienie tętnicze i cukrzyca. Druga grupa pacjentów kwalifikowanych do operacji to osoby z BMI 40 i więcej, ale bez dodatkowych schorzeń. Operacje bariatryczne refunduje NFZ.
Z wymiarów, które Pani podała wynika, że Pani BMI wynosi 39,2 (otyłość II stopnia)
Natomiast przeciwskazaniami do przeprowadzenia operacji są: przede wszystkim zaburzenia psychiczne i uzależnienia. Operacji nie wykonuje się także u osób, które cierpią na poważne schorzenia układu oddechowego, krążenia, nerek. W każdym przypadku należy rozważyć wszystkie za i przeciw.
Należy pamiętać, że operacje bariatryczne mimo, że powikłania zdarzają się coraz rzadziej, nie są formą odchudzania i powinny być traktowane jako ostateczność. Każdy przypadek należy indywidualnie konsultować z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl