Jakie badania wykonać przed wizytą w poradni chorób metabolicznych?

W chwili obecnej mam wyznaczoną wizytę do poradni chorób metabolicznych, jakie badania powinnam wykonać przed spotkaniem z lekarzem. Moje dolegliwości to nadwaga ,nie potrafię zredukować wagi i ilości wody z organizmu, nie wiem czy na tle rodzinnym nie mam uwarunkowań problemu z cukrem tłuszczami itp. Chciałabym przy ćwiczeniach przy pomocy medycznej okreslonej znacznie zredukować wagę (max do 35 kg). Wg bmi nie kwalifikuje się do operacji żołądka pomimo że rodzina na to nalega. Nosze ubrania 38/40 L/XL mam 32 lata 85 kg 167 cm wzrostu. Na pierwszej wizycie wywiad ,ale czy coś mogłabym zrobić przed wizytą.

Witam serdecznie, warto wykonać morfologię krwi, TSH, Lipidogram, insulinę (badanie płatne) i glukozę na czczo. Ewentualnie próby wątrobowe AspAT, ALT, kwas moczowy :)

Pani Bmi jest na poziomie 30,5 (Początek otyłości).

Wg . kryterów klasyfikacji domoperacji bariatrycznej przy BMI 30-34,9 kg/m2 musiałaby mieć Pani cukrzycę typu 2 i mimo stosowania leków doustnych i insuliny utrzymywałby się stan hiperglikemii. Pytanie dlaczego rodzina nalega? Pozdrawiam!

https://dietetykjezierska.com.pl/przygotowanie-do-wizyty