Czy w związku z tym powinienem zmienić dietę?

Witam serdecznie. Mam 25lat od dzieciństwa jestem otyły, jednak dopiero od 6 miesięcy postanowiłem wziąć się za siebie i schudnąć . Moja waga początkowa wynosiła 143kg oczywiście nie brakuję chorób metabolicznych ( nadciśnienie, insulinoopornosc oraz stłuszczenia wątroby) jeśli chodzi o nadciśnienie postanowiłem dać sobie szansę i nie przyjmować tabletek tylko spróbować schudnąć i sprawdzić czy można obejść się bez leków. Niestety mimo tego że zgubiłem aż 16kg mojej wyniki krwi i lipidogram uległy zmianie. Tzn wartości cholesterolu oraz trójglicerydów wzrosły! Ciśnienie tętnicze również nie spadło, lecz to jestem w stanie zrozumieć gdyż wciąż ważę 127 kg i rozumiem że,, ma prawo " być wciąż wyższe. Natomiast jeśli chodzi o dietę to stosuję dietę Keto w wariancie śródziemnomorskim. Co robić? Zmienić dietę? A może powtórzyć wyniki gdyż ostatni posiłek przed badaniem spożywałem około 8/9 godzin przed badaniem
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry, jeśli stosowanie diety keto nie poprawiło parametrów krwi, proszę stopniowo wyjść z diety keto i zastosować zbilansowaną dietę zalecaną przez Instytut Żywienia i Żywności. Sam sobie Pan nie poradzi. Zachęcam do skorzystania z usług dietetyka z wykupieniem nie tylko diety, ale również opieki dietetycznej i konsultacji pomiędzy wizytami. Dieta powinna być zdrowa, jak najbardziej urozmaicona z właściwymi proporcjami składników pokarmowych. Liczba posiłków 4. Kaloryczność diety powinna być dostosowana do aktualnego etapu odchudzania. Właściwie ułożona zdrowa dieta odchudzająca powinna utrzymywać uczucie sytości do kolejnego posiłku. Niebezpieczne są diety restrykcyjne doprowadzające do napadów głodu skutkujących sięganiem po fast food'y i słodycze, a w konsekwencji kończące się rezygnacją ze stosowania diety. Jeśli byłby Pan zainteresowany moimi usługami online, zachęcam do kontaktu telefonicznego podanego powyżej lub do odwiedzenia mojej strony internetowej, na której podaję dane do kontaktu oraz szczegóły dotyczące usługi (zdrowadieta.szczecin.pl)