Wysokie triglicerydy a ograniczenie alkoholu

Witam, bylem u lekarza, mam wysokie triglicerydy (400) , lekarz kazal ograniczyc piwo( pije sporadycznie w weekendy) , ale zastanawiam sie jak z reszta alkoholi ( wodka , wino) ? co jest "zdrowsze" ?

Witam, jeśli chodzi o alkohol, to żaden nie jest zdrowszy. Czerwone wino uchodzi za zdrowe, ale to ze względu na substancję rezweratrol (przeciwutleniacz). W Pana przypadku należy całkowicie wyeliminować alkohol i wprowadzić zdrową dietę. Domyślam się, że przy tak wysokim poziomie trójglicerydów, występuje u Pana otyłość. Jeśli tak, to koniecznie trzeba się odchudzić. Otyłość brzuszna zwiększa ryzyko zachorowań, m.in. na cukrzycę, miażdżycę i nowotwory. Pozdrawiam

Na temat wartości odżywczej piwa można przeczytać na mojej stronie https://zdrowadieta.szczecin.pl/zdrowa-dieta/

Przy tak wysokim poziomie trójglicerydów należy całkowicie wykluczyć z diety alkohol oraz ograniczyć ilość tłuszczu (zwłaszcza tłuszczów nasyconych zawartych w maśle, czerwonym mięsie, produktach przetworzonych itp)