Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciemne piwo a jasne piwo - które jest zdrowsze?

Czy można powiedzieć, że ciemne piwo jest zdrowsze od jasnego? Mój mąż jest miłośnikiem piwa, nie pije go jakoś strasznie dużo, nie jest to alkoholizm, bo nigdy się nie upija, ale lubi wypić jedno piwo dziennie albo jedno na kilka dni. Pije różne piwa, nie tylko jasne, ale również ciemne piwo. Ja również od czasu do czasu lubię się napić. Jakiś czas temu słyszałam, że ciemne piwo jest zdrowsze od jasnego - czy to prawda? Ma to wynikać ze sposobu wyrobu ciemnego piwa, które podobno jest bardziej naturalne. Z drugiej strony patrząc na skład ciemnego piwa i jasnego piwa trudno odnieść wrażenie, by w jakiś znaczący sposób się różniły. Oba wydają się w miarę naturalne, chociaż wiadomo, że zawierają pewne szkodliwe substancje. I zastanawiam się czy dla zdrowia robi różnice czy się pije ciemne piwo czy jasne? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Czym jest żywność ekologiczna?

Jeżeli zależy nam na tym, by zdrowo się odżywiać, warto włączyć do diety żywność ekologiczną. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jakie kryteria powinny spełniać produkty spożywcze, by zyskać miano ekologicznych.

Każde piwo zawiera cukier prosty maltozę, która podnosi gwałtownie cukier we krwi i sprzyja tyciu.

Nie można powiedzieć, że jedno piwo jest zdrowsze od drugiego. Każdy alkohol należy spożywać z umiarem. Radziłabym więc kierować się smakiem i zdrowym rozsądkiem.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
0

Ciemne piwo jest zdrowsze. Badania naukowe wskazują m. in. na wysoką zawartość żelaza w piwie ciemnym. Ponadto ciemne piwo zawiera wyższą ilość przeciwutleniaczy, które chronią nasze komórki. Najzdrowsze są piwa niepasteryzowane i niefiltrowane, których okres ważności jest nie dłuższy niż 3 tygodnie - takie piwa są bardzo dobrym źródłem dużej ilości witamin, a zwłaszcza tych z grupy B. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ilość piwa gdzie właściwości zdrowotne przewyższają negatywny wpływ to nie więcej niż jedno piwo dziennie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy