Czy picie 2-3 szklanek kakao dziennie przez 2-letnie dziecko jest szkodliwe?

czy picie 2 lub 3 szklanek kakao na dzien przez 2 letnie dziecko jest szkodliwe??

Witam, defakto oprócz nadmiernych ilości kalorii nie powinno być kłopotu. Natomiast ze względu na wysoką kaloryczność kakao ograniczyłbym jego podawanie do 2 dziennie maksymalnie.

Jeśli jest to kakao typu instant może zawierać dużo cukru, warto zwrócić na to uwagę.
Spożywanie przez dziecko słodkiego napoju 3 razy dziennie może wykształcić u niego niewłaściwe nawyki żywieniowe. Lepiej przyzwyczaić go do smaku wody i gorzkiej herbaty aby w przyszłości wybór zdrowych produktów był dla niego naturalny.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl