Dieta a picie kakao przez 21-letnią osobę

Witam. Czy można pić kakao na diecie? (piję prawdziwe kakao, wsypują jedną łyżkę i zalewam szklanką 0,5% mleka)

Witam,
Kakao ma bardzo dużo korzystnych właściwości odżywczych a pite z mlekiem 0,5% nie zaszkodzi przy prowadzonej diecie. Należy jednak pamiętać, żeby nie słodzić go za dużo, bo wtedy jego wartość energetyczna bardzo podskoczy.
Pozdrawiam,
Natalia Ciesielczuk

Witam. Na "diecie" można jeść wszystko, oprócz produktów wysoce niezdrowych (chipsy, margaryna, cukier, zupki w proszku,
żywność przetworzona, napoje kolorowe słodzone,...). Na tej liście raczej nie ma kakao. Popełnia Pani tylko jeden zasadniczy błąd. Otóż
nie ma zdrowego mleka 0,5%. Domyślam się, że jest to mleko z kartonu stojącego na półce w sklepie. Odradzam definitywnie picie
czegoś takiego. Jeśli Pani chce pić mleko, to tylko i wyłącznie 2 lub 3,2%, pasteryzowane kupowane z lodówki. A jeszcze lepiej mleko od
gospodarza od krowy pasącej się na łące lub jedzącej siano - nie karmionej antybiotykami. Zatem szklanka mleka 3,2% tłuszczu, łyżeczka
naturalnego kakao (nie słodzonego) i łyżeczka stewii lub ksylitolu. Dodam jeszcze, że mleko nie jest dla człowieka niezbędnym pokarmem. Zatem
jeśli ktoś źle się czuje po mleku, albo nie ma na nie większej ochoty, to zdecydowanie niech go nie pije. Pozdrawiam. www.epicentrumzdrowia.pl

Mgr inĹź. Natalia Ciesielczuk

Kakao ma dużo składników korzystnie wpływających na zdrowie - zwłaszcza takie ciemne, nie słodzone cukrem.
Lepiej jednak robić go na mleku 1,5-2%, bo takie zawiera więcej witamin (rozpuszczalnych w tłuszczach) i jest bardziej wartościowe.