Jak odzwyczaić dziecko od picia słodkich napojów?

Witam moj syn 2letni pije duzo slodkiego 5-6 butelek 0.5litra na dzien gdy mu slodkiego vzyli kakao slodkie napoje jezeli mu nie dam krzyczy i ciezko placze wody nie chce pic wcale co mam zrobić

Dzień dobry,

powinna Pani stopniowo odzwyczajać swojego syna od słodkiego smaku - najlepiej małymi krokami. Z dnia na dzień powinna Pani rozcieńczać soki wodą. Oczywiste jest, że gdy mu Pani od raz zabiera słodkie napoje to inne mu nie smakują - dlatego należy zacząć " oszukiwać" jego kubki smakowe. Odczuwanie słodkiego smaku to kwestia przyzwyczajenia - i na szczęście łatwo od słodkiego smaku się można odzwyczaić. Po dłuższej pracy jest możliwe zrezygnowanie ze słodkich napoi na korzyść wody.

Pozdrawiam