Słodzenie herbaty stewią

Czy słodzenie herbaty stawia je st zdrowe. Dużo używam stawi ponieważ wszystko nią słodzę czy to zdrowe. Czy masło orzechowe jest zdrowe, mam wysoki holesterol i chciałabym zamienić masło normalne na orzechowe.zaznaczam ze dużo używam masła.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

może Pani słodzić stewią ale najlepiej byłoby odzwyczaić się od słodkiego smaku. Przy wysokim poziomie cholesterolu niewskazane jest masło naturalne mozna zamienić na orzechowe . osobiści polecam masło z awokado.

Pozdrawiam

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Może Pani słodzić herbatę stewią, jednak zachęcam do stopniowego odzwyczajania się od smaku słodkiego. Zamiast masła orzechowego polecam masło migdałowe, oliwę z oliwek czy awokado. Są to pokarmy bogate w JNKT, które obniżają poziom "złego cholesterolu"-LDL.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Cholesterol. http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/cholesterol.html?c=9