Jaki wpływ na odchudzanie ma zaprzestanie picia słodkich napojów?

Jaki wpływ może mieć na proces odchudzania zaprzestanie picia słodkich napojów. Zakładając, że mamy osobę, która waży około 120 kg i pije codziennie 1 do 1.5 litra Coli lub innego napoju tego typu. Rozpoczyna dietę od wyeliminowania takich napojów, zamienia je na wodę, jak bardzo jest w stanie schudnąć wprowadzając tylko taki zabieg do swojego życia, słyszałem, że tego typu napoje są największą, albo 1 z największych przyczyn tycia i utrzymywania wysokiej wagi, dodam, że osoba 185 cm - 120 kg

Dzień dobry,

słodkie napoje generują dużą ilość dodatkowych kcal, szczególnie gdy wypija Pan ich dziennie ok 1-1,5l. Ich odstawienie na początku pozwoli Panu zredukować pierwsze zbędne kilogramy. Aby utrzymywać redukcję na stałym poziomie mimo wszytstko zalecam kontakt z dietetykiem, który opracuje dla Pana indywidualny jadłospis.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam
W 1 litrze coli jest około 400kcal, obniżenie kaloryczności diety o tą wartość powinna spowodować zmniejszenie masy ciała o 1 kg po około 2-3 tygodniach. Dana osoba ma już otyłość II stopnia dlatego warto aby skorzystała z wizyty u dietetyka.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
nikt nie będzie w stanie konkretnie ocenić spadków wagi przy wprowadzeniu opisanej przez Pana zmianie w diecie.
Z pewnością należy zrezygnować z picia słodkich napojów i to spowoduje spadki wagi w pierwszym etapie odchudzania. Nie mniej jednak nalezy uwzględnić całośc diety a nie tylko słodkie napoje . Stosując zdrową i pełnowartościową dietą odchudzanie szacuje się na poziomie 0,5-1,5 kg tygodniowo.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk