Czy piwo ma jakieś właściwości zdrowotne?

Dzień dobry, mam pytanie czy piwo ma jakieś właściwości zdrowotne? Ile trzeba wypić, aby osiągnąć pozytywny wpływ na organizm człowieka? Która odmiana piwa jest zdrowsza, jasne czy ciemne? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Jestem niestety wielką przeciwniczką picia piwa, ponieważ nie znam osoby lubiącej ten trunek, a która nie miałaby kłopotów z nadwagą i otyłością. Piwo bezpośrednio wpływa na odkładanie się tkanki tłuszczowej, ponieważ zawiera cukier maltozę, który ma takie właściwości. Małe piwo wypite 1 raz na 2-3 tyg nie jest problemem, ale osoby lubiące ten alkohol piją je znacznie częściej i w znacznie większych ilościach - w tym więc cały problem. Pozdrawiam

Piwo oczyszcza nerki, ale nie rekomenduję częstego picia zimą, chyba że grzane z przyprawami korzennymi. gdyż wg. tradycyjnej medycyny chińskiej ma właściwości wychładzające. Jest ponadto produktem kwasotwórczym. Nie znam Pana kondycji fizyczne, ani dolegliwości, o ile jakieś Panu dokuczają. Dla jednych może być lekarstwem, innym może szkodzić.