Czy siemię lniane mielone nadal posiada jakieś właściwości zdrowotne?

Czy siemię lniane mielone nadal posiada jakieś właściwości zdrowotne? Zamierzam pić a nasionka w całości słabo toleruje mój żołedek.

Dzień dobry,

najlepsze są świeżo zmielone ziarna - wówczas mają bardzo dobre właściwości. W przypadku, gdy kupi Pan zmielone w sklepie - utleniają się omega 3 - i dlatego zaleca się mielenie przed spożyciem.

Pozdrawiam