Przygotowanie i spożywanie siemienia lnianego

witam.Czy lepiej jest zalewac siemie zmielone czy cale ziarna?chodzi mi o ten kisiel,który ma za zadanie oczyszczac jelita.jesli cale to te ziarenka mozna wyrzucic bo przeciez polkniete w calosci nic nie zdzialaja.

Witam,
Naljepszym rozwiązaniem jest pić świeżo zmielone siemie lniane, dostarczy Pani sobie w ten sposób błonnika pokarmowego, który oczyszcza jelita oraz ułatwi wchłanianie cennych kwasów omega-3 (których siemie lniane jest dobrym źródłem).