Jak mam pielęgnować moją skórę?

Witam Zacznę od tego, że nigdy nie miałam problemów z cerą , nigdy tez nie musiałam nadmiernie jej nawilżać ponieważ zawsze była ładna i odżywiona . Od około połowy stycznia zauważyłam że na moim nosie oraz obok nosa zaczęły robić się suche plamki z którymi nie potrafiłam sobie poradzić , używałam wielu maści z apteki czasem pomagały, ale na krótko trwało to około 4 miesiące , czasem przypominało wysypkę podskórna (nie potrafię dokładnie tego opisać) . Od jakiegoś miesiąca był spokój , moja cera była gładka i nawilżona , jedynie lekko zaczerwieniona w okolicy nosa i na nim , niestety od paru dni znów zaczął przesuszać mi się nos, a dziś zauważyłam coś w rodzaju wysypki na nosie i brodzie , lekko szczypiąca. Dodam ze bardzo dbam o cerę i dobrze ją oczyszczam , jeśli chodzi o dietę to ciagle jem tak samo, wiec nie wydaje mi się, by było to tym spowodowane Co to może być ? I jak z tym walczyć ? Z góry dziękuje za każdą radę :)

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Dzień dobry, aby dobrze ocenić potrzeby Pani skóry i odpowiednio dobrać pielęgnację, należy dokonać analizy skóry i zebrać wywiad. Polecam udać się do kosmetologa, który pomoże ustalić, co się dzieje i przygotuje dla Pani plan pielęgnacji. Pozdrawiam