Co mam robić z moją tłustą skórą?

Czy właściwie dbam o cerę trądzikową. Dzień dobry mam pytanie o pielęgnację cery trądzikowej. Mam 19 lat i cerę trądzikową tłustą. Nie mam bardzo dużo opryszczy, do dziesięciu na raz. Moim największym problemem są zaskórniaki oraz gródki. Opiszę teraz jak dbam o moją cerę. - codziennie rano myje twarz letnią wodą, bez żadnych dodatków na następnie stosuję domowy tonik z liści mięty. - wieczorem myje twarz z pomocą żelu antybakteryjnego oraz stosuje tonik. - raz w tygodniu wykonuję peeling enzymatyczny, po czym nakładam krem nawilżający. - dwa razy w tygodniu stosuję maseczkę z drożdży - raz w tygodniu stosuję maseczkę nawilżającą Nie stosuję zbyt wielu sklepowych kosmetyków. Profesjonalne kosmetyki są dla mnie za drogie, a tanich nie warto kupować bo zwykle są tandetne i nie pomagają. Chciałabym się dowiedzieć czy prawidłowo dbam o moją cerę. Może powinnam korzystać jeszcze z innych rodzi kosmetyków? A może robię za dużo i powinnam ograniczyć ilość zabiegów? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

W opisanych przez Panią czynności ciężko stwierdzić czy są poprawne. Ważny jest skład produktów oraz dokładny wywiad z Panią.

Np. Krem nawilżający może być lekki, tłusty, zapychający. Żel do mycia twarzy może zawierać alkohol, co również nie jest dobre.

Odpowiednia pielęgnacja domowa to połowa sukcesu.

Najlepsza byłaby konsultacja u specjalisty który wytłumaczy Pani jak czytać skład produktów. Czego unikać w kosmetykach w Pani wypadku. Nakierować na odpowiednią pielęgnację i wyeliminowanie błędów. Z trądzikiem nie jest łatwo walczyć samemu, a tylko po wywiadzie i obejrzeniu skóry specjalista jest w stanie pomóc w 100% dobierając przy tym odpowiednie zabiegi czy/i preparaty na skórę.

Złote zasady przy cerach tłustych skłonnych do trądziku to:

Nie przesuszać skóry - nie stosować preparatów alkoholowych

Nie dotykać skóry, nie drapać

Nie wyciskać zaskórników, krost

Dokładny demakijaż.

Podkład który nie zatyka porów

Pamiętać o higienie pędzli do makijażu

Osuszać skórę jednorazowym ręcznikiem

stosować krem z wysokim faktorem

Pozdrawiam