Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja skóry trądzikowej?

Mam 19 lat a trądzik od 7 lat. Przez cały okres czasu mam go tylko na twarzy od nosa w dół (tak jak zarost) rzadko na policzkach a na czole to raz na kilka miesięcy coś wyjdzie. Byłem o dermatologa już kilka razy i zapisywał mi różna drogie i niedrogie preparaty które działały przez tydzień, poprawiając trochę skórę, ale potem traciły swoją „moc”. Przestałem już mieć do tego cierpliwości i doszedłem do wniosku że może ja źle się ogarniam rano i wieczorem. Cerę mam bardzo tłustą i zawsze dokładnie ją myłem preparatami do pielęgnacji skóry trądzikowej i smarowałem jakimiś ogólnodostępnymi tanimi środkami. To nic nie daje, i można powiedzieć że co tydzień wyglądam inaczej, bo stare pryszcze schodzą a na ich miejsce przychodzą nowiutkie, raz większe a raz mniejsze. Czasami się zdarzało że jak rano wstałem z łóżka miałem skórę na twarzy tak suchą, że jak otwarłem szeroko usta to czułem jak by mi twarz pękała. Jedynym ratunkiem na normalny wygląd był wtedy krem nawilżający, ale po jego użyciu wyglądam jak by mi petarda wystrzeliła na twarzy. Jak mam myć cerę? Nawilżać kremami czy nie? Kiedy? Szorować czy łagodnie myć? Bardzo proszę o w miarę dokładny plan jak mam dbać o cerę bo już nie mam sił patrzeć w lustro.
19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Podstawą pielęgnacji skóry ze skłonnością do powstawania zmian trądzikowych jest systematyczność oraz odpowiedni dobór kosmetyków.

Kosmetyki powinny być przystosowane do tego typu cery. Ważne jest oczyszczanie twarzy  - mycie preparatami do cery trądzikowej, na przykład żelem. Zwykłe mydła nie są wskazane. Twarz należy oczyszczać dwa razy dziennie, częstsze mycie może doprowadzić do wysuszenia skóry co z kolei powoduje wzrost wydzielania sebum.

Kremu należy używać, jednak przeznaczonego do cery tłustej.
Zmian nie wolno drażnić ani wyciskać, może to doprowadzić do nasilenia dolegliwości.

Czasami warto wybrać preparaty dostępne w aptekach zawierają one większe stężenia aktywnych składników korzystnych w zwalczaniu trądziku.

Warto jeszcze przeczytać artykuł zamieszczony na naszym portalu:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa.

Pozdrawiam.